Jutrzenka Jaćmierz 1:2 Victoria Niebocko

Aktualności

I po pucharze

• autor: futbolista1, 2014-08-27 19:20

Dziś nasza ekipa rozegrała pierwszą i zarazem ostatnią rundę Pucharu Polski.

Spotkanie było toczone z przewagą gości, którzy lepiej operując futbolówką, znacznie dłużej utrzymywali się przy niej i konstruowali bardziej składne akcje. Mimo tego w pierwszej połowie stworzyli sobie zaledwie 1 bramkową okazję, po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego, obronionym przez Mateusza Serwatkę. Prowadzenie natomiast zdobyli, dzięki troszkę niefortunnej interwencji naszego bramkarza, który w pełni zrehabilitował się za nią, na początku drugiej połowy, kilkukrotnie broniąc bardzo groźne uderzenia zawodników Brzozovii.
Emocji na boisku było dużo więcej, głównie za sprawą piłkarzy Brzozowa, lecz nie dzięki ich błyskotliwym zagraniom, tylko jakże "wspaniałej sportowej" postawie, polegającej na wyzywaniu od - tu cytat - "pi*d" naszych graczy, doszło nawet do grożenia arbitrowi! Skutkiem tego było, że rywal spotkanie kończył w "dziewiątkę". Prawdopodobnie taką frustrację wśród przyjezdnych, wywołał fakt, że Ci grając w wyższej lidze spodziewali się gładkiej przeprawy w Hłudnie, a tu przez długie długie minuty nie potrafili podwyższyć wyniku, który przy groźnie kontratakujących gospodarzach, dałby spokój w defensywie. No cóż, chyba ktoś tu zapomniał, iż owa wyższa klasa rozgrywkowa w jakim występuje 8 tysięczne miasto, to nie III czy IV liga, to nie nawet V liga w jakiej gra chociażby Iskra Przysietnica, tylko zaledwie A klasa, i nawet z C klasowym przeciwnikiem będą trudności.
Suma sumarum, trzeba przyznać, że przeciwnik był dziś lepszy, i w końcu udało mu się strzelić drugą bramkę, dowożąc tą zaliczkę do samego końca. Chociaż szkoda, że w ostatnich sekundach meczu, Michał Kusiński w sytuacji sam na sam trafił w słupek, bo nasi za ambicję włożoną w te 90 minut, na honorowe trafienie z pewnością zasłużyli. Cóż bywa. Kolejna szansa na "victorię", już w niedzielę, a w między czasie, trening w piątek o 18.30.

LKS Hłudno - Brzozovia Brzozów 0-2 (0-1)